Põõsasja kujuga aromaatne ravimtaim. Rohked tihedalt kasvavad varred peenikeste lehtedega katavad suure ala. Juulis- augustis ilmuvad varte otstesse valged õisikud, mis meelitavad liblikaid ja mesilasi.
Eelistab päikesepaistelist kasvukohta, aga kasvab edukalt ka poolvarjulises kasvukohas. Muld peaks olema parasniiske või kuivem kuid viljakas. Täiskasvanud taimed on võimelised taluma ka lühiajaliselt põuda.
Sobib hästi massistutusse, peenarde ja teede servadesse, kiviktaimlasse, konteineristutustesse ja ürdipeenrasse. Talub hästi pügamist, seega temast saab kujundada madala heki.
Iisopit kasutatakse pea kõigi liha- ja köögiviljatoitudes ning ühepajatoitudes. Väga sageli kasutatakse iisopit ka ürdilikööride maitsestamiseks. Ravimtaimena kasutatakse ergutina, seedimise toniseerimiseks, köharavimina, toob leevendust astma ja üldiste hingamisteede häirete korral. Iisop on ka väga hea meetaim. Täpsemat infot hariliku iisopi omaduste ja kasutamise kohta on soovituslik uurida Toivo Niibergi raamatust „Püsililled roaks ja rõõmuks“.
Ets 3-11